olejeAjurwedyjski masaż całego ciała ciepłym olejem sezamowym bądź ziołowym,  dla każdej z dosh. Bardzo odpręża, wyrównuje energię, pobudza krążenie krwi i limfy. Oczyszcza organizm z toksyn i złogów. Regeneruje, odmładza, łagodzi bóle mięśni, stawów i kręgosłupa. Oleje ajurwedyjskie wzmacniają system nerwowy i immunologiczny, regenerują tkankę od wewnątrz i na zewnątrz. Poprzez dużą zawartość przeciwutleniaczy chronią skórę przed działaniem wolnych rodników.

Masaż Abhyanga jest częścią tradycyjnego programu oczyszczającego Pancha Karma. Przywraca jędrność ciału, aktywizuje system odpornościowy, relaksuje, pomaga w leczeniu migren i bezsenności, zwiększa sprawność umysłową i wydolność fizyczną. Działa kojąco na system nerwowy i wydzielania wewnętrznego.  Równoważy pracę wszystkich systemów w ciele, dając poczucie wewnętrznej siły i harmonii.

Zapobiega rozwojowi wielu chorób oraz pomaga w ich leczeniu. Opóźnia proces starzenia. Jest naturalnym sposobem na zachowanie zdrowia i urody. Działa również wyszczuplająco.