Na stres narażony jest dziś każdy z nas. Każdy z nas ma również swoje własne sposoby na radzenie sobie z nim – jedni wybierają sport, inni podjadają słodycze lub zapalają kolejnego papierosa, a jeszcze inni przenoszą się do świata z ulubionego filmu czy powieści bądź umawiają się na spotkanie w gronie przyjaciół. Intuicyjnie wybieramy sposób, który uważamy za najlepszy. Czy zawsze mamy jednak rację ?

Niektóre z metod powszechnie uznawanych za skuteczne działają tylko pozornie bądź tylko chwilowo. Mało kto wie, że ogromne znaczenie w walce ze stresem ma nasza codzienna dieta i to od wprowadzenia zmian właśnie w niej należy tę walkę rozpocząć.

Prawidłowe odżywianie jest również niezbędne w celu utrzymania naszego organizmu w zdrowiu. Spożywanie zbilansowanych posiłków sprawi, że poczujemy się lepiej. Żywność to naturalne lekarstwo dla naszego organizmu. Jeżdżąc nawet najlepszym samochodem, tankując słabej jakości paliwo nie zajedziesz daleko! Tak samo jest w przypadku naszego organizmu. Spróbuj i przekonaj się, że mam rację!